historie

Všechno začalo v roce 1997, když já, jakožto zapřísáhlý odpůrce počítačů, jsem se po poradě se svým starším (chytřejším) bratrem rozhodl koupit nějakou tu 486-ku coby přístroj na vyškolení. Předtím jsem měl také samozřejmě zájem o nahrávání, ale tehdejší technologie nahrávání byla bohužel příliš vysoko na můj rozpočet, takže se nahrávalo na všechno možné, ale pořád to nebylo nějak ono.
Zmíněná 486-ka uměla náhrávat dobře pouze MIDI, Audio pro ni bylo příliš náročné, a tak bylo nutné šáhnout opět do peněženky a pořídit něco lepčího.
Velkým průlomem v oblasti zvuku, midi a efektů bylo nainstalování karty SW60XG od YAMAHY, která zároveň změnila můj postoj k počítačům a utvrdila mě v tom, že tudy cesta vede.HDR recording sice nemá hned příjemný teplý zvuk "páskáčů" a nesnáší přebuzování vstupního signálu, což se v analogových studiích používá pro zlepšení dynamiky nahrávky, ale jeho možnosti záznamu (bez zkreslení), střihu, efektování (jako i simulace analogu), mixování a masteringu na jednom přístroji se zdají být zjednodušením a zároveň zkvalitněním práce na konečném výsledku.

Abych se vrátil k tématu.
Dále následovalo mohutné obrozování počítače, které vlastně trvá dodnes.
Mezi tím se nám podařilo nahrát spoustu projektů různých amatérských i profesionálních skupin i jednotlivců, kteří se k nám do studia vrací,, což vede k závěru" pokračovat ".

V roce 2010 jsme zainvestovali a pořídili do studia profesionální HDR od německé firmy RME, který už běží naprosto skvěle a bez kompromisů.

S pozvánkou "přijďte si poslechnout" se loučím ( v sekci Ukázky )

Vladimír Budík